Nutripa kĺbová výživa ASTACOL s astaxantínom 60 kapsúl

Kód: N268
€17,77 / ks
Skladem (10 ks)

Nutripa kĺbová výživa je komplex prírodných látok podporujúcich správnu funkciu kĺbového systému. Hlavnou úlohou je výživa chrupavky, obnovenie tekutín v kĺbe a ochrana pred nadmerným a predčasným opotrebovaním.
Vysoká fyzická záťaž extrémne zaťažuje pohybový aparát, z čoho najviac trpia práve kĺby a väzy. Preto je nutné im dopriať čo najlepšiu a najkvalitnejšiu regeneráciu a výživu. Kombinácia chondroitínu, rozmarínu, vitamínu C, astaxantínu a výťažku z čierneho korenia sa postará o vaše kĺby a väzy a podporí športový výkon.
Balenie obsahuje 60 kapsúl, ideálne dávkovanie je 1 kapsula ráno aj večer po dobu 2-3 mesiacov.

Detailné informácie

Garancia doručenia
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Darček zadarmo
Darček zadarmo
Ku každej objednávke
Viac ako 3000 výdajných miest
Viac ako 3000 výdajných miest
po celej SR
Doručenie do druhého dňa
Doručenie do druhého dňa
na akékoľvek miesto

Podrobný popis

Potlačenie zápalu. Odbúranie bolesti. Podpora správnej funkcie spojivových tkanív, chrupaviek a kĺbov. Nutripa kĺbová výživa ASTACOL s astaxantínom ponúka efektívny súbor prírodných a ľahko vstrebateľných látok. Ako potravinový doplnok vám pomôže rýchlo zmierniť množstvo ťažkostí a zafunguje aj ako mimoriadne účinná prevencia. Nutripa kĺbová výživa ASTACOL s astaxantínom má protizápalové účinky, potláča vznik nových zápalov a úspešne bojuje s chronickými, chráni voči opotrebovaniu nielen kĺbového, ale aj spojivového a chrupavkového tkaniva. Prispieva aj správnej funkcii svalov. Má skvelé antioxidačné účinky.

ASTACOL je kĺbová výživa zostavená PharmDr. Pflegerom na základe jeho dlhodobých skúseností s použitím látok, ktoré pomáhajú pohybovému aparátu. Vysoká dávka chondroitínu 600 mg v dennej dávke, kyselina karnosolová z rozmarínu a Astaxantín pre unavené kĺbu. span>

 

Chondroitín -  sú „veľké“ makromolekuly. Preto ich podávanie vedie k veľmi pozvoľnému účinku. Skôr je vhodné hovoriť o forme „modifikujúceho“ priebeh. Preto im hovoríme Chondroprotektíva. Účinnosť týchto látok vychádza z ich štruktúry a vlastností. Nejde teda len o obyčajné dodanie chýbajúcich stavebných látok, ale predovšetkým o tvorbu informačnej kaskády vedúcej k novej žiaducej syntéze týchto stavebných látok v poškodenom tkanive. Charakteristická je ich vlastnosť tropismu, kedy sa podávané látky aktívne vychytávajú v poškodenom tkanive. Pri zložitejších organizmoch je opotrebenie spojivových tkanív vždy sprevádzané tvorbou zápalu. Ten urýchľuje celý proces celkového degradácie matrixu, napr. chrupaviek a spojivových tkanív. Preto má podávanie chondroprotektív obmedzenú účinnosť a je vhodná kombinácia s ďalšími látkami obmedzujúcimi zápal. Ale to až v ďalšej časti článku.

Rozmarín lekársky - obsahuje celý rad dôležitých látok terpenického charakteru, flavonoidy a fenolovej kyseliny. Dobre zdokumentované sú jej protizápalové, antimikrobiálne a anti-tumorózne účinky. Podávanie špecifických extraktov z rozmarínu bohatých na terpény viedlo k potlačeniu zápalu kĺbových, spojivových a chrupavkových tkanív alebo bolestí svalov.

Astaxantín - je silný prírodný antioxidant zo sladkovodných rias a morských kôrovcov. Pôsobí súčasne ako zvonka, tak vo vnútri bunky. Má vysokú antioxidačnú kapacitu a dokáže tak neutralizovať veľké množstvo voľných radikálov.

Vitamín C - Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek

BioPerine® je patentovaný extrakt získaný z čierneho korenia (Piper nigrum) štandardizovaného minimálne na 95% Piperinu. Je používaný ako prostriedok zvyšujúci biologickú dostupnosť. Môže byť podávaný súčasne s rôznymi živinami, aby sa zvýšila ich biologická dostupnosť ako u ľudí, tak u zvierat. Všeobecne sa zistilo, že BioPerine® zvyšuje absorpciu živín aspoň o 30%.

Ako užívať? Kapsule sa užívajú denne, najlepšie po jedle. Zapite dostatočným množstvom vody.  

Ako dlho? Optimálna doba užívania je 2 až 3 mesiace.

Dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu ráno a večer. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Zloženie 1 kapsula:

Chondroitín sulfát 300 mg, extrakt rozmarínu lekárskeho (Rosmarinus officinalis 20% karnosolovej kyseliny) 160 mg, vitamín C 40 mg (RHP 50%), Astaxantín 2 mg (Haematococcus pluvialis 5% algae), výťažok čierneho korenia (10:1) 2 mg.

RHP – Referenčná hodnota príjmu

Doplnok stravy

Upozornenie:

Ukladajte mimo dosahu detí! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. </span >Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedeného na obale. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy. Dbajte na vyváženú stravu a zdravý životný štýl. < /span>Uchovávajte v suchu, na tmavom mieste pri teplote do 25°C.

Výrobca: Vyrobené v ČR

Distribútor: NUTRIPA s.r.o., Zbraslavská 12/11, Praha 5 ČR

Balenie: 60 kapsúl, 42g v sklenenom obale

ASTACOL je originálna receptúra PharmDr. R. Pfleger.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: