O značke

História

Všetko začalo vo Švajčiarsku na konci 60-tych rokov v koncerne Wander Ltd., ktorý vykonával výskumy v oblasti výživy.

Dr. Felix Keifer, vedecký pracovník spoločnosti zistil, že ak sa do vody pridá malé množstvo uhľohydrátov a sódy, napomáha to jej lepšiemu vstrebávaniu organizmom. Tento objav bol veľmi dôležitý z hľadiska napr. záchrany detí z rozvojových krajín, ktoré umierajú následkom nedostatku tekutín, neskôr sa stal štartovacím mostíkom vo vývoji značky Isostar.

Prvý nápoj Isostar, určený priamo pre športovcov, uzrel svetlo sveta v roku 1977.

 

Od roku 2003 patrí značka Isostar pod francúzsku skupinu Nutrition & Santé, ktorá je európským lídrom dietetickej a biologickej stravy, ale podstatná časť výroby je stále umiestnená vo Švajčiarsku.

Súčasnosť

Isostar je európskym lídrom v oblasti športovej výživy. Na českom trhu má stabilnú pozíciu už 40 rokov, poprední českí športovci na čele s extraligovým hokejovým tímom majú ku značke dlhodobo dôveru. Dobrá distribúcia produktov v supermarketoch, drogériách, športových obchodoch atď. je ľahko dostupný aj pre širokú verejnosť.

o_znacce_graf_1

Výzkumy

Účinky nápojov Isostar sú pravidelne testované vo výskumných ústavoch v mnohých krajinách, kde sa predovšetkým porovnávajú účinky nápojov Isostar oproti obyčajnej vode (hypotonická kvapalina) a rôznym šťavám (hypertonické nápoje). 

Výsledky jasne prekázali, že rýchlosť absorpcie izotonického nápoja Isostar do organizmu v črevách je mnohokrát vyššia ako u vody alebo šťavy. 

Elektrolyty z Isostaru sú prirodzene adaptované ľudským organizmom, úplne v súlade s jeho potrebami v dôsledku pocení, a obnova hladiny krvnej plazmy je oveľa rýchlejšia, než u iných tekutín.