Ako sa dostať po Vianociach do kondicie a zbaviť sa prebytočných kíl?

Vianoce sú za nami, zostali v nás krásne spomienky a snáď aj odpočinuté telo, myseľ a novo načerpaná energia. Často ale aj nejaké to kilo navyše. Stráviť Vianoce v kruhu rodiny a najbližších priateľov znamená aj väčšie množstvo jedla. Každý chce hojne pohostiť, vytiahnuť dobrý aperitív a porozprávať sa. Postaviť sa po vianočných sviatkoch na váhu býva potom strašiakom skoro pre každého.

Už pred sviatkami je dobré si uvedomiť, že všetky tie vianočné dobroty obsahujú zároveň aj pekné množstvo kalórií a pokiaľ sa s nimi nechceme dlho trápiť, je dobré jesť na Vianoce s rozvahou a zvoliť stratégiu menších porcií. Aj taká rodinná prechádzka môže mať veľmi pozitívny vplyv na zdravie.

Poďme sa teraz pozrieť na to, ako sa zbaviť nabraných kíl a ako sa dostať späť do formy. Aby bola zmena trvalá, nesmie k nej dochádzať nárazom, ale pekne postupne. Základom každého dňa by mali byť kvalitné a vyvážené raňajky. V hektickom pracovnom týždni je to ale prvé jedlo, ktoré ľudia často vynechávajú. Pritom kvalitné raňajky dodajú energiu pre štart do celého dňa. Navyše čo zjete ráno, môžete spaľovať po zvyšok celého dňa. Vyvážený príjem živín, hneď zo začiatku dňa, Vám zaručene zlepší náladu a denné nástrahy zvládnete oveľa ľahšie.

Vhodnými a rýchlymi raňajkami je Isostar BIO proteínová kaša. Jej príprava je naozaj jednoduchá. Na jednu porciu stačí zmiešať dve odmerky (50 g) kaše s 150 ml vody alebo mlieka. Zamiešajte a za chvíľu môžete konzumovať. Jedna porcia obsahuje 9,5 g bielkovín. Tie sa postarajú o dlhodobý pocit sýtosti. Eliminujú sa tak chute a nutkaniu neustále niečo jesť. Zároveň bielkoviny prispievajú k udržaniu a rastu svalovej hmoty. Isostar BIO proteínová kaša sa vyrába v príchuti kakao. Jej základom sú suroviny z ekologického poľnohospodárstva. To znamená, že sú produkované za použitia prírodných látok a procesov a ich výroba je veľmi šetrná k životnému prostrediu. Hlavnou prísadou Isostar proteínovej kaše sú celozrnné ovsené vločky. Je sladená bio trstinovým cukrom. Obsahuje aj prírodný zdroj vitamínu C pochádzajúci z Aceroly. Tento antioxidant prispieva k ochrane buniek pred voľnými radikálmi a podporuje celkovú imunitu.

Isostar BIO proteinová kaša

Zamerajte sa na dostatočný príjem bielkovín aj v priebehu celého dňa. Ľudské telo si ich nevie uložiť. Je dôležité si vyberať kvalitné zdroje bielkovín, obsahujúce všetky esenciálne aminokyseliny. Bielkoviny pomôžu s redukciou hmotnosti a postarajú sa o pocit sýtosti.

Pri kontrole telesnej hmotnosti a úprave životného štýlu nesmie byť zanedbávaný ani pohyb. Voľba správnej pohybovej aktivít povedie k rýchlejšiemu úbytku telesnej hmotnosti, k lepšej nálade a skvalitneniu fyzickej kondície. Vhodnou voľbou sú aeróbne aktivity, kedy dochádza k najlepšiemu odbúravaniu tukového tkaniva. Ide napríklad o cyklistiku, beh, plávanie, bežecké lyžovanie, atď. Čím je pohyb komplexnejší, tým dochádza k lepšiemu spaľovaniu. Aeróbne aktivity je vhodné doplniť aj anaeróbnym cvičením, akým je posilňovanie problematických partií. Také cvičenie podporí úbytok tukového tkaniva v daných oblastiach a vyrysovanie svalového tkaniva.

isostar-fitness

Svoje cvičenie podporte Isostar l-carnitine drinkom. L-carnitine podporuje využitie tukov na tvorbu energie pri zaťažení. V bežnej strave sa nachádza v mäse. Isostar l-carnitine obsahuje 500 mg l-carnitínu, ktorý vám pomôže v boji s tukovým tkanivom. Isostar l-carnitine drink sa predáva v pripravených 500 ml PET fľašiach v príchuti červeného ovocia. Budete ho tak mať stále po ruke, bez starostí s prípravou. Neobsahuje navyše žiadne ďalšie kalórie, čím skvele podporí váš cieľ.

Mgr. Ing. Jana Olejníčková, Ph.D.