BIO řada Isostar

Bioprodukty sú výrobky, ktoré sú vyrobené z ekologických potravín. Biopotraviny sú výrobky vyrobené v súlade s požiadavkami zákona o ekologickom poľnohospodárstve. Konzumáciou a nákupom biopotravín a výrobkov z nich vyrobených prispievame k lepším životným podmienkam zvierat a znižovaniu znečistenia životného prostredia chemickými látkami. Spotrebitelia teraz vedia, že konzumáciou biopotravín chránia svoje zdravie aj okolité prostredie.

Biopotraviny prinášajú výhody najmä z hľadiska zdravotnej nezávadnosti a kvality. Na rozdiel od bežných potravín neobsahujú chemické prísady, konzervačné látky, stabilizátory, umelé farbivá atď. Je dokázané, že biopotraviny majú lepšiu nutričnú hodnotu (vyšší obsah vitamínov, najmä vitamínov C a E, vyšší obsah minerálov). Ekologicky pestovaná zelenina má nižší obsah dusičnanov až o 50% a nižší obsah pesticídov o viac ako 90% v porovnaní s konvenčnou zeleninou.

Isostar prináša inovatívny rad ekologických produktov, ktoré sú vyrobené z najčistejších biopotravín a ich zloženie zodpovedá potrebám športovca. Rad bio Isostar je zameraný na celé spektrum športovej výživy. Pokrýva komplexné potreby športovca. Zložky pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva EÚ a sú certifikované organizáciou Rainforest Alliance – Sustainable Agriculture Standards. Okrem toho sa celý organický sortiment predáva v recyklovateľných obaloch s minimálnym použitím plastov.

1320_set-bio-kvalita-2-2022

Základnou zložkou všetkých organických produktov Isostar je acerola. Acerola (Malpighia emarginata DC.) je tiež známa ako barbadoská čerešňa alebo západoindická čerešňa. Jeho ovocie je považované za jeden z najbohatších zdrojov kyseliny askorbovej (vitamín C). Okrem vysokého podielu kyseliny askorbovej obsahuje ovocie aj niekoľko fytonutrientov (látky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách a slúžia na ich ochranu), ako sú karotenoidy, fenoly, flavonoidy a antokyány.

Športovcom sa všeobecne odporúča dopĺňať vitamín C. Dôraz sa kladie na prírodné zdroje vitamínu C. Syntetická kyselina askorbová pôsobí veľmi agresívne na žalúdok a sliznice. V športe by sa tomu malo vyhnúť. Acerola je ideálnou voľbou, pretože obsahuje kombináciu kyseliny askorbovej s inými prirodzene obsahujúcimi fytonutrientmi.

Vitamín C je rozpustný vo vode, takže nehrozí jeho predávkovanie. Nadbytočné dávky sa vylučujú močom. Acerola sa preto odporúča na podporu celkového zdravia a najmä na odstránenie zlyhaní v tréningovom procese. Jeho vysoký obsah vitamínu C je neporovnateľný a robí z aceroly dokonalého spoločníka pri každodennom tréningu.

Hlavnú časť tvoria bio-iónové nápoje. Vyrábajú sa v dvoch príchutiach: citrón a limetka a exotické ovocie. Iónové nápoje sú izotonické. Nie je však problém pripraviť hypertonický alebo hypotonický nápoj (nápoje s inou koncentráciou látok, viď článok Iónové nápoje: Ako fungujú a na čo si dať pozor). Obsahujú sirup so sušenou pšenicou, trstinovým cukrom, prírodnou arómou a morskou soľou. Sušený pšeničný sirup je prírodné sladidlo, ktoré má na rozdiel od bežného cukru nižší glykemický index, nezaťažuje pankreas a neokysľuje žalúdok. Vďaka vyššiemu pH ako bežný cukor neprispieva k vyplavovaniu minerálov z ľudského tela.

1290-1_bio-prášok-energia-nápoj-vápno-2022-ľahké

Bio rad Isostar sa môže pochváliť aj proteínovými produktmi. Ponúka proteínovú tyčinku ochutenú figami, datľami a medom a proteínovou kašou, ovosom a čokoládou.

Isostar bio proteínová tyčinka figy, datle a med je tyčinka bohatá na bielkoviny, ktorá sa používa na podporu svalovej hmoty a regeneráciu tela. Proteín v ňom obsiahnutý sa získava z dvoch vegánskych zdrojov, pšenice a sóje. Kombinácia pšenice a sójového proteínu tvorí ideálne spektrum esenciálnych aminokyselín, z ktorých je telo schopné budovať svalovú hmotu alebo opravovať poškodené bunky. Jedna tyčinka (30 g) obsahuje 6,3 g bielkovín. Sladkú chuť, vitamíny a minerály poskytujú figy, datle, ryžový sirup a med. Acerola samozrejme nechýba.

Proteínová kaša Isostar v ovsených vločkách a čokoládovej príchuti je ideálna, či už ako raňajky, desiata alebo druhá večera. Je bohatým zdrojom vitamínu C z aceroly a bielkovín. Jedna porcia (50g) obsahuje 10 g bielkovín. Ak si na raňajky vyberiete kašu, odporúčame ju doplniť čerstvým ovocím. Takže dostanete plnohodnotné raňajky.

1302-1_bio-prášok-energia-tyčinka-mandľa-malina-brusnica-2022-ľahké

Rad bio Isostar zahŕňa aj produkty, ktoré podporujú dostatok energie. Jedná sa o energetickú tyčinku s mandľovou, malinovo-brusnicovou príchuťou, želé s príchuťou malín a jabĺk a energetického gélu s príchuťou grapefruitu. Ich hlavnou úlohou je čo najrýchlejšie doplniť energiu, ale zároveň nezaťažujú tráviaci trakt. Sú vynikajúcim zdrojom energie, či už pred pretekmi alebo tréningom, alebo počas nich. Dôležité je pokúsiť sa vybrať, ktorá konzistencia komu najviac vyhovuje. Existujú jedinci, ktorí môžu počas aktivity užívať iba gély. Iní naopak nie sú schopní stráviť gél a potrebujú niečo v pevnej forme. Vyberte si to najlepšie pre seba. V Isostar si určite vyberiete!

Mgr. Ing. Jana Olejníčková, PhD.